Dwie osoby straciły oszczędności

KOPERNIK.TV
W poniedziałkowe popołudnie dwie osoby zostały oszukane za pomocą metody „na policjanta”.

Oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie oszustwa. Osoba pokrzywdzona poinformowała, że zadzwonił do niej mężczyzna podający się za policjanta. „Funkcjonariusz” polecił, aby wydać gotówkę w celu jej zbadania. Sprawca przestępstwa przyszedł odebrać 60 tysięcy złotych i zapewnił, że za chwilę zwróci gotówkę. Jednak mimo zapewnień mężczyzna nie powrócił.

Tego samego dnia do komendy w Szczytnie zadzwoniła kolejna osoba, która również została oszukana za pomocą metody „na policjanta”. Do osoby zgłaszającej zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. „Policjant” poinformował osobę pokrzywdzoną o tym, że nieznani sprawcy chcą dokonać kradzieży jej pieniędzy i polecił, aby przekazała swoje oszczędności mężczyźnie, który przyjdzie do mieszkania. W wyniku oszustwa osoba zgłaszająca straciła 20 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze ze szczycieńskiej jednostki prowadzą czynności w obu sprawach.