Galaktyka Imprez:

Ekopracownia w III LO

KOPERNIK.TV
W III LO przy al. Sybiraków otwarta została ekopracownia.

To zielone serce szkoły - tak o nowej pracowni przyrodniczej mówią władze placówki, nauczyciele i uczniowie. Jej powstanie było możliwe, dzięki dobrze przygotowanemu zgłoszeniu do konkursu rozpisanego wiosną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Aby zdobyć dofinansowanie każdy dołożył swoją cegiełkę. Uczniowie stworzyli film informacyjny o dotychczasowych działaniach proekologicznych podejmowanych przez szkołę, władze szkoły przygotowały odpowiedni wniosek, a nauczyciele biologii sporządzili wykaz zakupów i wyposażenia nowoczesnej ekopracowni.

Wśród wyposażenia, jakie znalazło się w nowej pracowni są m.in. interaktywny monitor połączony z laptopem nauczyciela i mikroskopem, do którego podłączona jest kamera pokazująca preparaty. Dzięki temu cała klasa może obejrzeć obraz. Każde stanowisko uczniowskie jest wyposażone w mikroskop i zestaw narzędzi do pracy na lekcjach. Do pracowni trafiło także szkło laboratoryjne, gotowe preparaty mikroskopowe czy stoliki, krzesełka i szafy.

Dofinansowanie na zakup wyposażenia pracowni z WFOŚiGW to 50 tys. zł.